IH4809SH
XP Power
209-IH4809SH
IH4809SH
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole DC-DC, 2W, unreg., dual output, DIP
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
23 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
1 Output
2 W
48 V
43.2 V
52.8 V
9 V
111 mA
3 kV
SIP
19.5 mm (0.768 in)
7.2 mm (0.283 in)
10.16 mm (0.4 in)
Industrial
IH
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 43.2 V to 52.8 V