HRL3024S350P
XP Power
209-HRL3024S350P
HRL3024S350P
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole SINGLE O/P DC-HV DC PCB MOUNT 30W, +350
ECAD Model:
In Stock: 36
Stock:
36 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Non-Isolated
1 Output
30 W
24 V
22 V
30 V
0 V to 350 V
85.7 mA
1.5 kV
76.2 mm (3 in)
50.8 mm (2 in)
19.1 mm (0.752 in)
Industrial
Application: High Voltage Bias, Scanning Electron Microscopy
Brand: XP Power
Case Style: Enclosure
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: VN
Dimensions: 76.2 mm x 38.1 mm x 18.6 mm
Input Voltage: 22 V to 30 V