EML15US36-E
XP Power
209-EML15US36-E
EML15US36-E
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Board Mount AC-DC, 15W, ENCAPSULATED, PINS
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
13 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: Power Supplies - Board Mount
Delivery Restrictions:
RoHS:
15 W
85 VAC to 264 VAC
1 Output
36 VDC
420 mA
Through Hole
4 kVAC
82 %
65 mm (2.559 in)
33.3 mm (1.311 in)
24.4 mm (0.961 in)
EML15
Brand: XP Power
Compliance: ANSI/AAMI ES60601-1, CSA, EN60601-1, IEC60601-1
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Industry: Medical
Input Frequency: 47 Hz to 63 Hz