EHL20US48
XP Power
209-EHL20US48
EHL20US48
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Board Mount 20W PCB mount encapsulated 80 to 528VAC input AC-DC power supply, single output 24VDC 0.83A
In Stock: 20
Stock:
20 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
29 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: Power Supplies - Board Mount
20 W
85 VAC to 528 VAC
1 Output
48 VDC
420 mA
Through Hole
Encapsulated
4 kVAC
69.9 mm
47 mm
29.2 mm
EHL20
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Industry: Industrial
Input Frequency: 47 Hz to 63 Hz