ECS100US15
XP Power
209-ECS100US15
ECS100US15
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Chassis Mount PSU, 100W, COMPACT OPEN FRAME
In Stock: 20
Stock:
20 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
22 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: Power Supplies - Chassis Mount
Delivery Restrictions:
RoHS:
100 W
80 VAC to 264 VAC
1 Output
15 VDC
6.7 A
Open Frame
4 kVAC
90 %
Medical, Industrial
101.6 mm (4 in)
50.8 mm (2 in)
31.8 mm (1.252 in)
ECS65-130
Brand: XP Power
Compliance: ANSI/AAMI, CSA, EN60950-1, ES60601-1, IEC60601-1, IEC60950-1, TUV
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: VN
Input Frequency: 47 Hz to 63 Hz