ECP60UD01
209-ECP60UD01
ECP60UD01
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Chassis Mount AC/DC, 65W, 2"X4", DUAL OUTPUT
Lifecycle:
End of Life:
Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer.
In Stock: 211
Stock:
211 Can Dispatch Immediately
Quantities greater than 211 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
RoHS:
60 W
85 VAC to 264 VAC
2 Output
5 VDC
7 A
12 VDC
3 A
Open Frame
4 kVAC
88 %
Medical, Industrial
101.6 mm (4 in)
50.8 mm (2 in)
30.4 mm (1.197 in)
ECP60
Brand: XP Power
Compliance: ANSI/AAMI, CSA, cUL60950-1, EN60950-1, IEC60601-1, IEC60950-1
Country of Origin: TW
Input Frequency: 47 Hz to 63 Hz