ECP150PS28
XP Power
209-ECP150PS28
ECP150PS28
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Chassis Mount PSU, 150W, 1U 2X4" OPEN FRAME
In Stock: 2
Stock:
2 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
XP Power
Product Category: Power Supplies - Chassis Mount
Delivery Restrictions:
RoHS:
150 W
90 VAC to 264 VAC
1 Output
28 VDC
5.4 A
Open Frame
4 kVAC
92 %
Medical, Industrial
101.6 mm (4 in)
44.45 mm (1.75 in)
29.5 mm (1.161 in)
ECP150
Brand: XP Power
Compliance: ANSI/AAMI,, EN60601-1, EN60950-1, IEC60601-1, IEC60950-1, UL60950-1
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Frequency: 47 Hz to 63 Hz