ECL25US48-T
XP Power
209-ECL25US48-T
ECL25US48-T
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Chassis Mount AC/DC, 25W power supply, open-frame
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
13 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: Power Supplies - Chassis Mount
Delivery Restrictions:
RoHS:
25 W
85 VAC to 264 VAC
1 Output
48 VDC
520 mA
Open Frame
3 kVAC
82 %
Industrial
78.7 mm (3.098 in)
31.7 mm (1.248 in)
20 mm (0.787 in)
Country of Origin: CN
Input Frequency: 47 Hz to 63 Hz