ECL15US48-E
XP Power
209-ECL15US48-E
ECL15US48-E
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Board Mount AC/DC, 15W power supply, encapsulated
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
13 Weeks Estimated factory production time.
RoHS:
15 W
85 VAC to 264 VAC
1 Output
48 VDC
320 mA
Through Hole
3 kVAC
82 %
65 mm (2.559 in)
33.3 mm (1.311 in)
24.4 mm (0.961 in)
Industry: Industrial
Input Frequency: 47 Hz to 63 Hz