ECL05US24-E
XP Power
209-ECL05US24-E
ECL05US24-E
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Board Mount PSU, 5W, MINI, PCB MOUNT, ENCAPS.
In Stock: 4
Stock:
4 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
13 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: Power Supplies - Board Mount
Delivery Restrictions:
RoHS:
5 W
85 VAC to 264 VAC
1 Output
24 VDC
210 mA
Through Hole
3 kVAC
82 %
52.4 mm (2.063 in)
27.2 mm (1.071 in)
23 mm (0.906 in)
ECL05-30
Brand: XP Power
Compliance: CSA/cUL, EN60950-1, IEC60950-1, UL60950-1
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Industry: Industrial
Input Frequency: 47 Hz to 63 Hz