DTE4048S5V1
XP Power
209-DTE4048S5V1
DTE4048S5V1
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Chassis Mount DC-DC CONVERTER, 40W, 4:1, CHASSIS MT
ECAD Model:
In Stock: 1
Stock:
1 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
26 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Quantities greater than 1 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - Chassis Mount
RoHS:
Isolated
1 Output
40 W
48 V
18 V
75 V
5.1 V
8 A
2.5 kV
112 mm
63.8 mm
25.6 mm
Industrial
DTE40
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 18 V to 75 V