DTE2024S48-D
XP Power
209-DTE2024S48-D
DTE2024S48-D
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - DIN Rail Mount DC-DC CONVERTER, 20W, 4:1, DIN RAIL MT
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
26 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 50   Multiples: 50
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - DIN Rail Mount
RoHS:
Isolated
1 Output
20 W
24 V
9 V
36 V
48 V
420 mA
2.5 kV
96 mm
54 mm
23.3 mm
Industrial
DTE20
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 9 V to 36 V