DRC60US12
209-DRC60US12
DRC60US12
Mfr.:
Description:
Power Supplies - DIN Rail Mount DC-DC DIN RAIL 60W
Lifecycle:
End of Life:
Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 10
Stock:
10 Can Dispatch Immediately
Quantities greater than 10 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: Power Supplies - DIN Rail Mount
Delivery Restrictions:
RoHS:
1-Phase / Single Phase
54 W
85 VAC to 264 VAC
1 Output
12 VDC
4.5 A
Industrial
58 mm (2.283 in)
52 mm (2.047 in)
92.7 mm (3.65 in)