DPC70US48
XP Power
209-DPC70US48
DPC70US48
Mfr.:
Description:
Power Supplies - DIN Rail Mount AC-DC DIN rail power supply 70W, Slim line
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
23 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 120   Multiples: 40
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
XP Power
Product Category: Power Supplies - DIN Rail Mount
Delivery Restrictions:
RoHS:
72 W
85 VAC to 264 VAC
1 Output
48 V
1.5 A
Industrial
90 mm (3.543 in)
40.5 mm (1.594 in)
100 mm (3.937 in)