DDC4024S15
209-DDC4024S15
DDC4024S15
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - DIN Rail Mount DC-DC DIN Rail, 40W, 3:1 input
Lifecycle:
End of Life:
Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer.
ECAD Model:
Mouser does not presently sell this product in your region.
Availability
Stock:
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - DIN Rail Mount
Delivery Restrictions:
RoHS:
Isolated
1 Output
40 W
24 V
10 V
32 V
15 V
2.7 A
1.5 kV
56 mm
53 mm
91 mm
Industrial
DDC40
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 10 V to 32 V