DDC3024S15
XP Power
209-DDC3024S15
DDC3024S15
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - DIN Rail Mount DC-DC DIN rail power supply 30W
ECAD Model:
In Stock: 267
Stock:
267 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Quantities greater than 267 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - DIN Rail Mount
RoHS:
Isolated
1 Output
30 W
24 V
10 V
36 V
15 V
2 A
1.5 kV
91 mm
35 mm
56.5 mm
Industrial
DDC30
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 10 V to 36 V