CCH600PS24
XP Power
209-CCH600PS24
CCH600PS24
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Chassis Mount PSU, 600W, ENCLOSED, BASE PLATE COOLED
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
On Order:
5
Expected 9/11/2026
Factory Lead Time:
22
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
30 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
XP Power
Product Category: Power Supplies - Chassis Mount
Delivery Restrictions:
RoHS:
603 W
90 VAC to 264 VAC
1 Output
24 VDC
25 A
Enclosed
3 kVAC
89 %
Industrial
214 mm (8.425 in)
102 mm (4.016 in)
43 mm (1.693 in)
CCH400-600
Brand: XP Power
Compliance: EN60950-1, IEC60950-1, TUV, UL60950-1
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: VN
Input Frequency: 47 Hz to 400 Hz