ASB110PS12
XP Power
209-ASB110PS12
ASB110PS12
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Board Mount PSU, 110W, BASEPLATE COOLED
In Stock: 69
Stock:
69 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
20 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
100 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
XP Power
Product Category: Power Supplies - Board Mount
Delivery Restrictions:
RoHS:
110 W
85 VAC to 264 VAC
1 Output
12 VDC
9.17 A
Through Hole
3 kVrms
116.8 mm (4.598 in)
61 mm (2.402 in)
17 mm (0.669 in)
ASB110
Brand: XP Power
Compliance: EN60950-1, IEC60950-1, UL60950-1
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Industry: Industrial
Input Frequency: 47 Hz to 63 Hz