AFM30US24C2
XP Power
209-AFM30US24C2
AFM30US24C2
Mfr.:
Description:
Desktop AC Adapters EXTERNAL CLASS II PSU, 30W, IND+MED
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1035   Multiples: 45
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
XP Power
Product Category: Desktop AC Adapters
RoHS:
Included
Universal
80 VAC to 264 VAC
1 Output
30 W
24 V
1.25 A
Medical, Industrial
Barrel Connector
2.5 mm Barrel Plug (2.5x5.5)
950 mm
88 %
AFM30-60
AC Inlet Type: C2
Approvals: CCC, EN, IEC, UL
Brand: XP Power
Center Pin Length: 11 mm
Compliance: CCC, EN, IEC, UL
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Height: 30.8 mm
Length: 121 mm
Load Regulation: Regulated
Maximum Operating Temperature: + 60 C
Minimum Operating Temperature: 0 C
Mounting Style: Desktop
Packaging: Bulk
Product Type: Desktop AC Adapters
Factory Pack Quantity: 45
Subcategory: AC-DC Power Supply
Width: 50 mm