ACM36US24
XP Power
209-ACM36US24
ACM36US24
Mfr.:
Description:
Wall Mount AC Adapters XP Power, AC-DC Wall Mount PSU, 36W,Level VI, ITE & Medical
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
20 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1020   Multiples: 60
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
XP Power
Product Category: Wall Mount AC Adapters
RoHS:
Required
Universal
Interchangeable Plugs
90 VAC to 264 VAC
1 Output
36 W
24 VDC
1.5 A
Medical, Industrial
Barrel Connector
2.5 mm Barrel Plug (2.5x5.5)
1.5 m
88.8 %
ACM36
Approvals: CB, CE, CSA, TUV, UL
Brand: XP Power
Center Pin Length: 11 mm