ACM24US24
XP Power
209-ACM24US24
ACM24US24
Mfr.:
Description:
Wall Mount AC Adapters AC-DC External PSU, 24W, Level VI, Medical & ITE
ECAD Model:
In Stock: 1.752
Stock:
1.752 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: Wall Mount AC Adapters
RoHS:
Required
Universal
Interchangeable Plugs
90 VAC to 264 VAC
1 Output
24 W
24 VDC
1 A
Medical, Industrial
Barrel Connector
2.5 mm Barrel Plug (2.5x5.5)
Level VI, CoC Tier 2
ACM24
Approvals: CB, CE, CSA, TUV, UL
Brand: XP Power
Center Pin Length: 11 mm