WMHP100-100RF
Welwyn Components / TT Electronics
756-WMHP100-100RF
WMHP100-100RF
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - Through Hole 100W 100 Ohms 1% HS MOUNT HI PWR RES
ECAD Model:
In Stock: 391
Stock:
391 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
20 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
TT Electronics
Product Category: Thick Film Resistors - Through Hole
RoHS:
REACH - SVHC:
WMHP
100 Ohms
100 W
1 %
50 PPM / C
- 65 C
+ 175 C
700 V
20.7 mm
Radial
Tube
4.95 mm
10.16 mm
High Power Thick Film Resistors
High Power
15.75 mm