W24-R68JI
Welwyn Components / TT Electronics
756-W24-R68JI
W24-R68JI
Mfr.:
Description:
Wirewound Resistors - Through Hole 0.68 ohm 5% 14W Vitreous Enamel
ECAD Model:
In Stock: 175
Stock:
175 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
24 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
TT Electronics
Product Category: Wirewound Resistors - Through Hole
RoHS:
680 mOhms
14 W
750 V
5 %
Axial
75 PPM / C
53.5 mm
8 mm
- 55 C
+ 200 C
W20
Bulk
Brand: Welwyn Components / TT Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: IN
Lead Diameter: 0.8 mm