ULR1-R0025FT2
Welwyn Components / TT Electronics
756-ULR1-R0025FT2
ULR1-R0025FT2
Mfr.:
Description:
Current Sense Resistors - SMD .0025 ohm 1% 1W AEC-Q200
ECAD Model:
In Stock: 3.462
Stock:
3.462 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
23 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TT Electronics
Product Category: Current Sense Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
MouseReel
ULR
2.5 mOhms
1 W
1 %
150 PPM / C
2512
3.2 mm (0.126 in)
1.6 mm (0.063 in)
1 mm (0.039 in)