PCF1206R-56RBI
Welwyn Components / TT Electronics
756-PCF1206R56RBI
PCF1206R-56RBI
Mfr.:
Description:
Thin Film Resistors - SMD 1206 56 Ohms 0.1% 25 PPM
Factory Lead Time:
Minimum: 5000   Multiples: 5000
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 5000)
PCF
56 Ohms
0.1 %
25 PPM / C
1206
3.05 mm (0.12 in)
1.55 mm (0.061 in)
0.65 mm (0.026 in)
AEC-Q200
125 mW (1/8 W)
200 V