APC0402RC-1K2CT10
Welwyn Components / TT Electronics
756-APC0402RC1K2CT1
APC0402RC-1K2CT10
Mfr.:
Description:
Thin Film Resistors - SMD Anti-Sulphur Chip 0402 AEC-Q200
Lifecycle:
New Technology:
Cutting edge technology for the newest designs.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 10000   Multiples: 10000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 10000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TT Electronics
Product Category: Thin Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
APC
1.2 kOhms
0.25 %
50 PPM / C
0402
1 mm (0.039 in)
0.5 mm (0.02 in)
0.35 mm (0.014 in)
+ 155 C
AEC-Q200
63 mW (1/16 W)
50 V