MR08X33R0FTL
Walsin
791-MR08X33R0FTL
MR08X33R0FTL
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 33 Ohms 150 V 250 mW (1/4 W) 1 % 0805 100 PPM / C AEC-Q200
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Walsin
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
MR
33 Ohms
250 mW (1/4 W)
1 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
150 V
0805
2 mm (0.079 in)
1.25 mm (0.049 in)
0.5 mm (0.02 in)
AEC-Q200
Brand: Walsin
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Mounting Style: PCB Mount
Product Type: Thick Film Resistors
Factory Pack Quantity: 5000
Subcategory: Resistors
Technology: Thick Film
Termination Style: SMD/SMT
Unit Weight: 5,500 mg
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
This functionality requires JavaScript to be enabled.
TARIC:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Fixed Thick Film Resistors
Kamaya Fixed Thick Film Resistors feature rectangular type, high power, and AEC-Q200 qualified. These resistor delivers 50mΩ maximum resistance and up to 2A rated current. The thick film resistors operate from -55°C to 155°C temperature range and are RoHS compliant. These fixed thick film resistors are halogen and antimony-free.