MR08X3323FTL
Walsin
791-MR08X3323FTL
MR08X3323FTL
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 332 kOhms 150 V 250 mW (1/4 W) 1 % 0805 100 PPM / C AEC-Q200
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 5000)
MR
332 kOhms
250 mW (1/4 W)
1 %
+ 155 C
150 V
0805
2 mm (0.079 in)
1.25 mm (0.049 in)
0.5 mm (0.02 in)
Product Type: Thick Film Resistors
Factory Pack Quantity: 5000
Termination Style: SMD/SMT
Unit Weight: 5,500 mg
Fixed Thick Film Resistors
Kamaya Fixed Thick Film Resistors feature rectangular type, high power, and AEC-Q200 qualified. These resistor delivers 50mΩ maximum resistance and up to 2A rated current. The thick film resistors operate from -55°C to 155°C temperature range and are RoHS compliant. These fixed thick film resistors are halogen and antimony-free.