MR04X8201FTL
Walsin
791-MR04X8201FTL
MR04X8201FTL
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 8.2 kOhms 50 V 100 mW 1 % 0402 100 PPM / C AEC-Q200
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 10000)
MR
8.2 kOhms
100 mW (1/10 W)
1 %
+ 155 C
50 V
0402
1 mm (0.039 in)
0.5 mm (0.02 in)
0.35 mm (0.014 in)
Product Type: Thick Film Resistors
Factory Pack Quantity: 10000
Termination Style: SMD/SMT
Unit Weight: 0,650 mg
Fixed Thick Film Resistors
Kamaya Fixed Thick Film Resistors feature rectangular type, high power, and AEC-Q200 qualified. These resistor delivers 50mΩ maximum resistance and up to 2A rated current. The thick film resistors operate from -55°C to 155°C temperature range and are RoHS compliant. These fixed thick film resistors are halogen and antimony-free.