SNMPU041507K2CJS00
WIMA
505-SNMPU041507K2CJS
SNMPU041507K2CJS00
Mfr.:
Description:
Film Capacitors Snubber MKP 1.5 uF 2000 VDC 40x55x41.5 SN
Factory Lead Time:
Minimum: 84   Multiples: 28
Ext. Price
1.008 Quote
RoHS:
1.5 uF
2 kVDC
Lug
Polypropylene (PP)
41.5 mm (1.634 in)
40 mm (1.575 in)
Snubber Film Capacitors
700 VAC
5 %
55 mm (2.165 in)