SNMPT041507ID4KSSD
WIMA
505-SNMPT041507ID4KS
SNMPT041507ID4KSSD
Mfr.:
Description:
Film Capacitors 1.5uF 10% 1600V 31x46x41.5
Factory Lead Time:
Minimum: 168   Multiples: 84
Ext. Price
10.080 Quote
RoHS:
1.5 uF
1.6 kVDC
Radial
Polypropylene (PP)
37.5 mm (1.476 in)
41.5 mm (1.634 in)
31 mm (1.22 in)
Snubber Film Capacitors
650 VAC
10 %
4 Pin
46 mm (1.811 in)
Straight
- 55 C
+ 100 C
Snubber MKP
Bulk
Brand: WIMA
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: DE
Lead Diameter: 1 mm