SNMPR041507H1JJS00
WIMA
505-SNMPR041507H1JJS
SNMPR041507H1JJS00
Mfr.:
Description:
Film Capacitors Snubber MKP 1.5 uF 1250 VDC 24x45.5x41.5 SN
Factory Lead Time:
Minimum: 176   Multiples: 88
Ext. Price
10.032 Quote
RoHS:
1.5 uF
1.25 kVDC
Stud Threaded
Polypropylene (PP)
41.5 mm (1.634 in)
24 mm (0.945 in)
Snubber Film Capacitors
600 VAC
5 %
45.5 mm (1.791 in)