SNMPK047007K1HJS00
WIMA
505-SNMPK0477K1HJS
SNMPK047007K1HJS00
Mfr.:
Description:
Film Capacitors Snubber MKP 7.0 uF 700 VDC 40x55x41.5 SN
Factory Lead Time:
Minimum: 56   Multiples: 28
Ext. Price
5.012 Quote
RoHS:
7 uF
700 VDC
Lug
Polypropylene (PP)
41.5 mm (1.634 in)
40 mm (1.575 in)
Snubber Film Capacitors
420 VAC
5 %
55 mm (2.165 in)