SNMPJ041507F3NMS00
WIMA
505-SNMPJ041507F3NMS
SNMPJ041507F3NMS00
Mfr.:
Description:
Film Capacitors Snubber MKP 1.5 uF 630 VDC 19x32x41.5 SN
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 140   Multiples: 70
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
WIMA
Product Category: Film Capacitors
RoHS:
1.5 uF
630 VDC
Lug
Polypropylene (PP)
41.5 mm (1.634 in)
19 mm (0.748 in)
Snubber Film Capacitors
400 VAC
20 %
32 mm (1.26 in)