MKS4D031003C00KSC9
WIMA
505-MKS4D0313CKSC9
MKS4D031003C00KSC9
Mfr.:
Description:
Film Capacitors MKS 4 0.1 uF 100 VDC 4x9x13 PCM 10
Factory Lead Time:
Minimum: 6000   Multiples: 3000
Product Category: Film Capacitors
0.1 uF
100 VDC
Radial
Polyethylene Terephthalate (PET)
10 mm (0.394 in)
13 mm (0.512 in)
4 mm (0.157 in)
General Film Capacitors
63 VAC
10 %
2 Pin
9 mm (0.354 in)
+ 125 C
MKS 4
Country of Origin: DE
Lead Diameter: 0.6 mm