MKS4C044704D00JSC9
WIMA
505-MKS4C044704DJSC9
MKS4C044704D00JSC9
Mfr.:
Description:
Film Capacitors MKS 4 4.7 uF 63 VDC 7x14x18 PCM 15
Factory Lead Time:
Minimum: 3200   Multiples: 1600
Product Category: Film Capacitors
4.7 uF
63 VDC
Radial
Polyethylene Terephthalate (PET)
15 mm (0.591 in)
18 mm (0.709 in)
7 mm (0.276 in)
General Film Capacitors
40 VAC
5 %
2 Pin
14 mm (0.551 in)
+ 125 C
MKS 4
Country of Origin: DE
Lead Diameter: 0.8 mm