MKS2G032201N00JSC9
WIMA
505-MKS2G032201NJSC9
MKS2G032201N00JSC9
Mfr.:
Description:
Film Capacitors MKS 2 0.22 uF 400 VDC 11x16x7.2 PCM 5
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 4000   Multiples: 1000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
WIMA
Product Category: Film Capacitors
0.22 uF
400 VDC
Radial
Polyethylene Terephthalate (PET)
5 mm (0.197 in)
7.2 mm (0.283 in)
11 mm (0.433 in)
General Film Capacitors
200 VAC
5 %
2 Pin
16 mm (0.63 in)
Straight
- 55 C
+ 125 C
MKS 2
Bulk
Brand: WIMA
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: DE
Lead Diameter: 0.5 mm