MKP4G022203C00JSC9
WIMA
505-MKP4G022203CJSC9
MKP4G022203C00JSC9
Mfr.:
Description:
Film Capacitors MKP 4 0.022 uF 400 VDC 4x9x13 PCM 10
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 6000   Multiples: 3000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
WIMA
Product Category: Film Capacitors
0.022 uF
400 VDC
Radial
Polypropylene (PP)
10 mm (0.394 in)
13 mm (0.512 in)
4 mm (0.157 in)
General Film Capacitors
220 VAC
5 %
2 Pin
9 mm (0.354 in)
Straight
- 55 C
+ 100 C
MKP 4
Bulk
Brand: WIMA
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: DE
Lead Diameter: 0.6 mm