MKP1U031506F00MSC9
WIMA
505-MKP1U031506FMSC9
MKP1U031506F00MSC9
Mfr.:
Description:
Film Capacitors MKP 10 0.15 uF 2000 VDC 15x26x31.5 PCM 27.5
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 972   Multiples: 324
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
WIMA
Product Category: Film Capacitors
0.15 uF
2 kVDC
Radial
Polypropylene (PP)
27.5 mm (1.083 in)
31.5 mm (1.24 in)
15 mm (0.591 in)
AC and Pulse Film Capacitors
700 VAC
20 %
2 Pin
26 mm (1.024 in)
Straight
- 55 C
+ 100 C
MKP 10
Bulk
Brand: WIMA
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: DE
Lead Diameter: 0.8 mm