MKP1F051507J00MSSD
WIMA
505-MKP1F051507JMSSD
MKP1F051507J00MSSD
Mfr.:
Description:
Film Capacitors MKP 10 15.0 uF 250 VDC 35x50x41.5 PCM 37.5
Factory Lead Time:
Minimum: 105   Multiples: 35
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Product Category: Film Capacitors
RoHS:
15 uF
250 VDC
Radial
Polypropylene (PP)
37.5 mm (1.476 in)
41.5 mm (1.634 in)
35 mm (1.378 in)
AC and Pulse Film Capacitors
180 VAC
20 %
2 Pin
50 mm (1.969 in)
Country of Origin: DE
Lead Diameter: 1 mm