MKP1F031003G00JSSD
WIMA
505-MKP1F031003G00JS
MKP1F031003G00JSSD
Mfr.:
Description:
Film Capacitors 0.1uF 5% 250V 6x12x13
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Product Category: Film Capacitors
RoHS:
0.1 uF
250 VDC
Radial
Polypropylene (PP)
10 mm (0.394 in)
13 mm (0.512 in)
6 mm (0.236 in)
AC and Pulse Film Capacitors
180 VAC
5 %
2 Pin
12 mm (0.472 in)
Country of Origin: DE
Lead Diameter: 0.6 mm