MKP1F023302E00MSC9
WIMA
505-MKP1F023302EMSC9
MKP1F023302E00MSC9
Mfr.:
Description:
Film Capacitors MKP 10 0.033 uF 250 VDC 5x10.5x10.3 PCM 7.5
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 6000   Multiples: 3000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
WIMA
Product Category: Film Capacitors
0.033 uF
250 VDC
Radial
Polypropylene (PP)
7.5 mm (0.295 in)
10.3 mm (0.406 in)
5 mm (0.197 in)
AC and Pulse Film Capacitors
180 VAC
20 %
2 Pin
10.5 mm (0.413 in)
Straight
- 55 C
+ 100 C
MKP 10
Bulk
Brand: WIMA
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: DE
Lead Diameter: 0.6 mm