FKP4O124706A00MSSD
WIMA
505-FKP4O124706A0MSS
FKP4O124706A00MSSD
Mfr.:
Description:
Film Capacitors FKP 4 0.047 uF 1000 VDC 9x19x31.5 PCM 27.5
Factory Lead Time:
Minimum: 1701   Multiples: 567
Ext. Price
25.515 Quote
RoHS:
0.047 uF
1 kVDC
Radial
Polypropylene (PP)
27.5 mm (1.083 in)
31.5 mm (1.24 in)
9 mm (0.354 in)
AC and Pulse Film Capacitors
400 VAC
20 %
2 Pin
19 mm (0.748 in)
+ 100 C
FKP 4
Country of Origin: DE
Lead Diameter: 0.8 mm