FKP2O106801G00KSC9
WIMA
505-FKP2O106801G0KSC
FKP2O106801G00KSC9
Mfr.:
Description:
Film Capacitors FKP 2 680 pF 1000 VDC 5.5x7x7.2 PCM 5
Factory Lead Time:
Minimum: 8000   Multiples: 4000
RoHS:
680 pF
1 kVDC
Radial
Polypropylene (PP)
5 mm (0.197 in)
7.2 mm (0.283 in)
5.5 mm (0.217 in)
AC and Pulse Film Capacitors
250 VAC
10 %
2 Pin
7 mm (0.276 in)
Country of Origin: DE
Lead Diameter: 0.5 mm