FKP2J001501D00KSC9
WIMA
505-FKP2J01501D0KSC
FKP2J001501D00KSC9
Mfr.:
Description:
Film Capacitors FKP 2 150 pF 630 VDC 4.5x6x7.2 PCM 5
Factory Lead Time:
Minimum: 12000   Multiples: 6000
RoHS:
150 pF
630 VDC
Radial
Polypropylene (PP)
5 mm (0.197 in)
7.2 mm (0.283 in)
4.5 mm (0.177 in)
AC and Pulse Film Capacitors
250 VAC
10 %
2 Pin
6 mm (0.236 in)
Country of Origin: DE
Lead Diameter: 0.5 mm