FKP2F013301G00KN00
WIMA
505-FKP2F013301G0KN0
FKP2F013301G00KN00
Mfr.:
Description:
Film Capacitors FKP 2 3300 pF 250 VDC 5.5x7x7.2 PCM 5
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 7000   Multiples: 1000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
WIMA
Product Category: Film Capacitors
RoHS:
3300 pF
250 VDC
Radial
Polypropylene (PP)
5 mm (0.197 in)
7.2 mm (0.283 in)
5.5 mm (0.217 in)
AC and Pulse Film Capacitors
160 VAC
10 %
2 Pin
7 mm (0.276 in)
Straight
- 55 C
+ 100 C
FKP 2
Bulk
Brand: WIMA
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: DE
Lead Diameter: 0.5 mm