DCP4N053507JD4JSC9
WIMA
505-P4N053507JD4JSC9
DCP4N053507JD4JSC9
Mfr.:
Description:
Film Capacitors DC-LINK MKP 4 35.0 uF 900 VDC 35x50x41.5 PCM 37.5
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 105   Multiples: 35
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
10.010 Quote
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
WIMA
Product Category: Film Capacitors
35 uF
900 VDC
Radial
Polypropylene (PP)
37.5 mm (1.476 in)
41.5 mm (1.634 in)
35 mm (1.378 in)
DC Link Film Capacitors
5 %
4 Pin
3.2 mOhms
50 mm (1.969 in)
Straight
- 55 C
+ 105 C
DCP4
Bulk
Brand: WIMA
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: DE
Lead Diameter: 1 mm