KHS500KB-AX-10RAA
Vitrohm
603-KHS500KBAX10RAA
KHS500KB-AX-10RAA
Mfr.:
Description:
Wirewound Resistors - Through Hole 5Watt 10 Ohms 10R 10%
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
On Order:
1.000
Expected 8/18/2026
Factory Lead Time:
32
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
YAGEO
Product Category: Wirewound Resistors - Through Hole
RoHS:
10 Ohms
5 W
10 %
Axial
- 20 PPM / C, + 60 PPM / C
25 mm
6.4 mm
6.4 mm