KHS10AJB-AX-10RAA
Vitrohm
603-KHS10AJBAX10RAA
KHS10AJB-AX-10RAA
Mfr.:
Description:
Wirewound Resistors - Through Hole 10Watt 10Ohms 10R 5% Sfty Wrwnd Core
ECAD Model:
In Stock: 253
Stock:
253
Can Dispatch Immediately
On Order:
1.000
Expected 7/14/2026
Factory Lead Time:
15
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
YAGEO
Product Category: Wirewound Resistors - Through Hole
RoHS:
10 Ohms
10 W
5 %
Axial
- 20 PPM / C
38 mm
9 mm
9 mm