TNPW080573R2DETA
Vishay
71-TNPW080573R2DETA
TNPW080573R2DETA
Mfr.:
Description:
Thin Film Resistors - SMD 73.2ohms .5% 25ppm
Minimum: 5000   Multiples: 5000
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
RoHS: N
Reel
TNPW
73.2 Ohms
0.5 %
25 PPM / C
0805
2 mm (0.079 in)
1.25 mm (0.049 in)
0.45 mm (0.018 in)
- 55 C
+ 155 C
125 mW (1/8 W)
150 V